KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12178185
nr 1217 8185
Uno Dewoon
(1909-1988), Sverige
Pastell, Landskap med klippor, Signerad. Motivet: 37x49
Uno Dewoon, svensk bildkonstnär född 1909 i Sköldinge Södermanland, död 1988 i Nyköping.
Utrop:
400 kr
måndag 19 november 2018
kl 19:54:08
Uno Dewoon
Läs mer om Uno Dewoon